Wyswietlane są wszystkie dostępne aktualności

Powrót na stronę główną


Autor: Admin

Dodano: 2020-10-08 20:36:28

Udało się! – Akcja Honorowego Krwiodawstwa 

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce Tuchowskiej już po raz siódmy zorganizowała akcję honorowego krwiodawstwa. Usilne staranie o zorganizowanie akcji, zarówno z naszej strony, jak samego Oddziału Terenowego w Nowym Szpitalu RCKiK, trwały od początku roku. Wstępnie planowana akcja na miesiąc marzec nie odbyła się z powodu COVID-19. Kolejne terminy przesuwano, aż ostatecznie wbrew prognozom o intensywnych opadach deszczu przyszedł piękny i słoneczny piątek dnia 25.09.2020 i udało się.
Organizowana akcja HDK ze względów epidemiologicznych odbyła się przy wykorzystaniu Mobilnego Punktu Poboru Krwi „Krwiobusa”, który jako jedyny spełnia wszelkie wymogi sanitarne. Miejsce organizowanej akcji plac przy Domu Kultury w Tuchowie.
Siódma akcja – podsumowania.
Dzisiejsza akcja zakończyła się oddaniem 16,85 lita krwi od 38 dawców, natomiast w wyniku wszystkich przeprowadzonych akcji udało się łącznie zebrać 103,80 litra krwi od 200 dawców. Dzisiejsza akcja łączy się z pewnymi symbolicznymi cyframi tj. przekroczenie cyfry 100 jako liczba oddanej krwi, 200 jako liczba dawców oraz 3000 jako numer kolejnej osoby oddającej krew w ramach RCKiK, który przypadł Pani Burmistrz Magdalenie Marszałek. Większość dawców pochwaliło się kolejnym w życiu oddaniem krwi, a niektórzy bez względu na wiek oświadczyli, że robią to po raz pierwszy w życiu. Nadmieniamy, że w wyniku działań towarzyszących akcjom zarejestrowano dawców szpiku kostnego, a nasza druhna Magdalena Kras została dawcą szpiku kostnego dla swojego biologicznego bliźniaka.
Chcieliśmy serdecznie podziękować Pani Bogusławie Witek- Zajac kierowniczce oraz całemu zespołowi Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Nowym Szpitalu w Tarnowie za pomoc w zorganizowaniu akcji. Podziękowania kierujemy do wszystkich dawców oraz osób, które pomogły w organizacji tej akcji, w tym szczególnie wszystkim strażakom ochotnikom. Dziękujemy również przedstawicielom „Dorzecza Białej”, którzy reprezentowali największą grupę osób biorących udział w akcji.
Dziękujemy współorganizatorowi Januszowi Kowalskiemu i całemu zespołowi DK w Tuchowie, sympatykom i darczyńcom upominków oraz posiłków tj. firma DEDRA, piekarnia GALA oraz restauracja AGAWA.
Największe słowa podziękowania kierujemy do druha Krzysztof Serafin, któremu tym razem przypadło w obowiązkach zorganizowanie tej akcji z ramienia OSP w Dąbrówce Tuchowskiej.
Wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejną akcję organizowane przez naszą OSP, a międzyczasie prosimy o oddawanie krwi w Terenowych Oddziałach RCKiK
Autor: Admin

Dodano: 2020-10-08 19:49:42

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość  
Autor: Admin

Dodano: 2020-01-25 08:01:54

Dzień 18.01.2020r był dniem bardzo motywującym naszą jednostkę do dalszych działań, ponieważ odbyło się zebranie walne, na którym znaleźli się przedstawiciele władz: Poseł na sejm Wiesław Krajewski, Radny Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, Członek Zarządu ZOSP RP oddziału Wojewódzkiego w Krakowie Grzegorz Gotfryd, Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek, Członek oddziału Powiatowego ZOSP RP Mieczysław Kras oraz goście, miłośnicy i przyjaciele naszej jednostki, młodzież MDP, druhny i druhowie OSP. Podczas zebrania zostały przedstawione i przyjęte sprawozdania oraz raporty za ubiegły rok, nie zabrakło również z strony zgromadzonych bardzo dużej ilości ciepłych i motywujących słów w naszym kierunku, za które bardzo dziękujemy❤
Oczywiście miło nam poinformować o prezentach które otrzymaliśmy od przyjaciół z Firm Dedra Exim za które serdecznie dziękujemy!! ❤
 
Autor: Admin

Dodano: 2019-11-28 21:01:07

 

W niedzilę 06.10.2019r nasza jednostka była reprezentowana przez 6-ciu druhów naUroczystej Małopolskiej Gali Strażackiej.

Nasza jednostka startowała w kategorii "Najlepsza jednostka OSP". Znaleźliśmy się wsród 12 najlepszych jednostek w naszym województwie.

Dodatkowo naszą gminę reprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Mesznej Opackiej, która startowała w kategorii "Najlepsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza" i również znalazła się wśród 9 najlepszych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Serdeczne gratulacje również należą się dla druha Łukasza Giemzy z OSP Tuchów, za zdobycie 1 miejsca w kategorii "Najlepszy Strażak OSP"
Autor: Admin

Dodano: 2019-09-22 08:35:07

W dniu 19.05.2019r. druhowie z naszej jednostki zabezpieczali coroczny piknik szkolny organizowany przy Amfiteatrze oraz obok domu kultury przez Tuchowskie szkoły. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu przemarszu uczniów wraz z nauczycielami rozpoczynającego wydarzenie. Trasa przebiegała z pod budynku Gimnazjum i szkoły podstawowej w Tuchowie przez ul. Jana Pawła II, Tuchowski rynek aż do amfiteatru, zamknięciu ruchu drogowego na ul. Chopina na czas imprezy oraz utrzymanie bezpieczeństwa w trakcie pikniku, można wspomnieć ze również u naszych druhów nie zabrakło czasu na dobrą zabawę.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, dobrą współpracę i możliwość zabezpieczenia pikniku połączonego z dobrą zabawą .

Zapraszamy do fotorelacji z pikniku:
Autor: Admin

Dodano: 2019-09-22 08:36:04

W miesiącu maju, nasi druhowie brali udział w dwóch wydarzeniach związanych z świętem strażaka.

Pierwsze wydarzenie odbyło się w dniu 07.05.2019 r. w szkole podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrówce Tuchowskiej gdzie młodzież zorganizowała nam przedstawienie. A nasza jednostka w zamian przeprowadziła niewielki pokaz gaśniczy na boisku za szkołą oraz po tym mały poczęstunek w postaci batoników.

Drugie wydarzenie odbyło się w dniu 14.05.2019 r. w przedszkolu, które znajduje się w szkole podstawowej w Bistuszowej. Przedstawiliśmy dzieciom sprzęt ratowniczo - gaśniczy który znajduje się w naszym samochodzie GBA, wyjaśniliśmy do czego on służy i przedstawiliśmy jak działa. Rozdaliśmy trochę słodkości, a na zakończenie od maluchów dostaliśmy Ciepłe życzenia i podziękowania.

Dziękujemy bardzo Dyrekcji oraz gronu nauczycieli obu placówek za zaproszenie i pamięć.

Poniżej zapraszamy do fotorelacji:
Autor: Admin

Dodano: 2019-09-22 08:36:49

W sobotę  (23.06.2019r.) nasi strażacy , brali udział w zabezpieczeniu wyścigu kolarstwa górskiego w Siedliskach i Lubaszowej.

Od samego rana do późnego popołudnia strażacy z naszej OSP brali udział w obstawie zawodów Pucharu Polski MTB XCO w kolarstwie górskim, który odbywał się w Siedliskach oraz w Lubaszowej. Zadaniem naszych druhów było dbanie o bezpieczeństwo na trasie . Zawody zabezpieczaliiśmy wraz ze strażakami z jednostek OSP Lubaszowa i  OSP Siedliska .

Był to już IV  wyścig o Puchar Burmistrza Tuchowa rozgrywany w miejscowości Siedliska/Lubaszowa.
Autor: Admin

Dodano: 2019-09-22 08:37:37

Gminne obchody Dnia Strażaka i poświęcenie nowego pojazdu w Siedliskach

W niedzielę tj. 12.05.2019r. nasi druhowie wraz z pocztem sztandarowym brali udział w Gminnych obchodach z okazji Dnia Strażaka oraz poświęcenia nowego pojazdu gaśniczego MAN sąsiedniej jednostki OSP KSRG Siedliska Tuchowskie . W uroczystościach brały udział wszystkie jednostki OSP z terenu naszej Gminy, Parafialna orkiestra dęta z Siedlisk oraz zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych i goście. Odchody zostały rozpoczęte przemarszem Parafialnej orkiestry z pocztami sztandarowymi wszystkich OSP z pod budynku miejscowej jednostki do Kościoła pw. Chrystusa Króla w Siedliskach gdzie odbyła się uroczysta msza święta a następnie uroczystości z poświeceniem pojazdu na boisku sportowym za budynkiem OSP.

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i za wspólne świętowanie.
 
Autor: Admin

Dodano: 2019-09-22 08:53:35

 

     W dniu dzisiejszym tj. 4.05.2019 r. nasi druhowie obchodzili swoje święto, czyli Dzień Strażaka. Uroczystości związane z naszym świętem zostały rozpoczęte przemarszem naszych druhów wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą i sztandarem spod budynku OSP do kaplicy pod wz. Św. Brata Alberta Chmielewskiego, po czym została odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych druhów, naszej jednostki i rodzin strażaków. Po zakończeniu uroczystości kościelnych wszyscy druhowie zostali zaproszeni na wspólne świętowanie wraz z drobnym poczęstunkiem.

 
Autor: Admin

Dodano: 2019-09-22 08:55:07

Honorowa warta przy grobie Pańskim

Jak to co roku bywa w okresie wiosny w Kaplicy Rzymskokatolickiej pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrówce Tuchowskiej obchodzimy nabożeństwa związane z śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Nasi druhowie uczestniczyli w warcie honorowej przy grobie Pańskim którą rozpoczęli i pełnili w Wielki Piątek po przeniesieniu Pana Jezusa do grobu do godz.21:00, Wielką Sobotę od godz.7:00 do godz.15:00 oraz od godz.6:00 do rozpoczęcia procesji rezurekcyjnej w Wielką Niedzielę. Również podczas procesji, z przodu nasi druhowie nieśli figurkę Pana Jezusa i sztandar OSP prowadząc cały pochód wokół kaplicy.

Podziękowania dla naczelnika za organizacje Warty Honorowej oraz dla wszystkich druhów i druhen zaangażowanie się w tym o to Nabożeństwie.

 
Autor: Admin

Dodano: 2019-09-22 08:54:25

Wiosenne porządki na terenie wsi

Początkiem lutego do naszej jednostki zwrócił się Sołtys wsi  z pomysłem i prośbą o zorganizowanie przez naszych druhów wycinki krzewów i cięcia pielęgnacyjnego drzew przy drogach gminnych, które stanowiły niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników. Natychmiastowo z chęcią pomocy, pozytywnie odpowiedzieliśmy na prośbę Sołtysa. Po zaplanowaniu przebiegu i etapów wycinki na miarę naszej możliwości oraz wolnego czasu w akcję zaangażowało się dziesięciu naszych druhów którzy łącznie przepracowali 125 godzin i 50 minut, w rolę wchodziło wycinanie blisko rosnących samosiejek które ocierały samochody i ograniczały widoczność na łukach dróg, obcinanie zwisających, starych oraz chorych gałęzi na drzewach i posprzątaniu wszystkiego co było ścięte. Niestety nie zdołaliśmy dokończyć naszej pracy z powodu nadejścia okresu gniazdowania ptaków który trwa od 1 marca do 15 października. Po zakończeniu okresu gniazdowania przystąpimy do dalszych prac. Zwracamy również uwagę na to, że druhowie działali charytatywnie nie dla zarobku, średnio firmy które zajmują się tego typu usługami biorą od 40zł - 70zł (stawka godzinowa) przez co w budżecie naszej wsi zaoszczędziliśmy ok. 5020zł do 8785zł.


Serdecznie dziękujemy naszym druhom: Grzegorz Grzenia, Robert Golinowski, Stanisław Marek, Krzysztof Bajorek, Wiktor Wątroba, Magdalena Kras, Jarosław Hudyka, Kuba Marek, Daniel Sowiński, Konrad Marek za trud i czas włożony w wycinkę, Mieszkańcom naszej wsi Krzysztofowi Cichowskiemu za użyczenie rębaka do gałęzi, Kazimierzowi Kapałka za użyczenie ciągnika wraz z przyczepą, naszemu Prezesowi Jan Mleczko za użyczenie ciągnika oraz Sołtysowi wsi Jarosławowi Hudyka za miłą i sprawną współprace
Autor: Admin

Dodano: 2019-03-23 06:34:03

W dniu dzisiejszym (tj. 21.03.2019) odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Domu Kultury w Tuchowie. Z pośród startujących uczestników znaleźli się również członkowie naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy zajęli bardzo dobre miejsca !
Grupa I Szkoła Podstawowa klasa 1-6
Kras Paweł: 21 pkt - IV MIEJSCE 
Wantuch Oskar: 18 pkt
Błoński Dominik: 13pkt
Grupa II Szkoła Podstawowa 7,8 klasa + 3 gimnazjum
Kras Wojciech 24 pkt + 12 pkt (odp. ustna) -  I MIEJSCE
Grzybek Jakub: 21 pkt - IV MIEJSCE  
Stańczyk Patrycja: 16 pkt
Markowicz Wiktor: 11 pkt 
Grupa III Szkoła Ponadgimnazjalna 
Noga Lidia: 11 pkt 
Do eliminacji powiatowych (które odbędą się 4 kwietnia w Tarnowie), z I MIEJSCA dostał się Wojciech Kras z II Grupy wiekowej! 
Autor: Admin

Dodano: 2019-04-27 08:01:29

Serdecznie zapraszamy na kolejną Akcję Krwiodawstwa, która będzie przeprowadzona 24 marca od godziny 8:00 do 12:00 w budynku remizy OSP  Dąbrówce Tuchowskiej. 

Równocześnie będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych dla 13-letniego Mateusza z Oleśnicy. Osoby zainteresowane będą mogły dowiedzieć jak w rzeczywistości wygląda proces oddania.

Przyszli krwiodawcy powinni:
- Mieć 18-65 lat
- Zabrać ze sobą dowód tożsamości
- Zjeść lekkostrawny posiłek

Serdecznie zapraszamy - OSP Dąbrówka Tuchowska :)
Autor: Admin

Dodano: 2019-02-27 20:33:04

27 lutego 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrówce Tuchowskiej pod opieką nauczyciela wf-u oraz strażaków z naszej jednostki wybrali się na stok narciarski "Słotwiny Arena" do Krynicy Zdrój, gdzie mogli doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Mogli też obserwować bardziej zaawansowanych narciarzy. Warunki atmosferyczne i humory dopisały :) 
fot. Wojciech Kras
Autor: Admin

Dodano: 2019-02-25 18:19:13

 

W dniu dzisiejszym tj. 24.02.2019r. druhowie z naszej jednostki brali udział w zabezpieczeniu uroczystości z okazji 38 Rocznicy Porozumień Ustrzycko-Rzeszowskich. Uroczystości odbyły się w Bazylice mniejszej pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie. W zabezpieczeniu brały również jednostki OSP  Tuchow, Meszna Opacka i Karwodza.
Autor: Admin

Dodano: 2019-02-25 18:11:12


Dnia 23.02.2019r. korzystając z dobrych warunków atmosferycznych, nasi druhowie na prośbę Sołtysa wsi przeprowadzili cięcie pielęgnacyjne drzew, krzewów i wycinkę zarośli, które stwarzały lub mogły stwarzać zagrożenie w przyszłości dla wszystkich uczestników drogi. Prace prowadzone były wzdłuż drogi gminnej łączącej górną część naszej miejscowości tzw. przysiółek "Dzioły"z drogą wojewódzką 977. Informujemy również ze wszystkie odcinki dróg gminnych w naszej miejscowości zostały podzielone przez Sołtysa na etapy które pojedynczo w najbliższych dniach lub tygodniach będziemy również chcieli zrealizować w podobny sposób.
Autor: Admin

Dodano: 2019-02-24 11:51:46

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dnia 18.02.2019r. w szkole podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrówce Tuchowskiej za pośrednictwem naszej jednostki  przeprowadzony został Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, eliminacje środowiskowe. W skład komisji wchodzili druhowie Jan Mleczko, Krzysztof Serafin, Dominik Hudyka, Alicja Kras, Grzegorz Grzenia. Udział w turnieju brało łącznie 18-stu uczestników w dwóch kategoriach klasowych: młodsi(klasy 1-6) i starsi (klasy 7-8).

W grupie pierwszej gdzie do uzyskania była maksymalna ilość 20pkt. miejsca zajęli:

1. Paweł Kras - 18pkt.
2. Oskar Wantuch - 16pkt.
3. Dominik Błoński - 15pkt.

W grupie drugiej gdzie do uzyskania była maksymalna ilość 30pkt miejsca zajęli:

1. Jakub Grzybek -27pkt.
2. Wiktor Markowicz -24pkt.
3. Patrycja Stańczyk -21pkt.

Wszystkim uczestnikom Gratulujemy i Dziękujemy za udział w turnieju również zachęcając do udziału w przyszłym roku. Osobom które dostały się do eliminacji Gminnych życzymy powodzenia i trzymamy za was kciuki!  Chcielibyśmy również serdecznie podziękować Pani Dyrektor Bernadecie Wróbel za możliwość przeprowadzenia corocznego Turnieju dla naszej młodzieży.

Poniżej prezentujemy fotorelację z Turnieju.
Autor: Admin

Dodano: 2019-02-24 11:24:34

VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie 2019

W dniach 9-10.02.2019r. nasza jednostka po raz czwarty wzięła udział w VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Zawody zostały rozegrane na stoku Polana Sosny w Niedzicy.
Drużyna z OSP Dąbrówka Tuchowska otrzymała tytuł najstarszej drużyny – sumarycznie miała 207 lat.
Wyjazdowi towarzyszyła oczywiście świetna atmosfera.
Tradycyjnie nie zabrakło też zawarcia znajomości ze członkami innych jednostek OSP i dzielenia się swoimi doświadczeniami.
Niżej kilka zdjęć z zawodów.
Autor: Admin

Dodano: 2019-02-24 11:03:40

„Bezpieczeństwo przede wszystkim -  zwłaszcza na stoku”
6  lutego w szkole podstawowej Nasi strażacy zorganizowali spotkanie na którym przedstawiono zagrożenia występujące na stokach narciarskich. Obecni byli również policjanci pełniący służbę na stoku z KMP Tarnów.
Strażacy z naszej jednostki omówili jak prawidłowo jeździć na nartach oraz jak w sytuacjach kryzysowych udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy.
Policjanci omówili zasady bezpiecznego korzystania na stokach narciarskich po czym wręczyli wszystkim obecnym „10 przykazań bezpiecznego poruszania się na stoku.
Serdeczne podziękowania dla policjantów, szkole podstawowej na czele z Panią Dyrektor oraz strażakom z naszej jednostki za przygotowanie spotkania.
Autor: Admin

Dodano: 2019-02-24 10:54:05

W dniu dzisiejszym w naszej remizie odbyła się V edycja Turnieju Tenisa Stołowego. 
W wydarzeniu brało udział 50 osób, które zostały podzielone na 4 grupy.
Po zaciętej walce miejsca na podium zajęli :
Grupa 1 Dziewczęta klasa IV-VI
1.Walocha Aleksandra
2.Borgula Anna
3.Grzesik Katarzyna

Grupa 2 Chłopcy klasa IV-VI
1.Bałut Kacper
2.Chrzanowski Paweł
3.Pater Jakub

Grupa 3 Dziewczęta klasa VII-III Gimnazjum
1.Borgula Milena
2.Szot Magda
3.Siwak Magdalena

Grupa 4 Chłopcy klasa VII-III Gimnazjum
1.Kras Wojciech
2.Krupa Konrad
3.Gierałt Patryk

Tak jak w poprzedniej edycji zwycięzcy grup walczyli o "Super Puchar" dla najlepszego gracza turnieju, który ponownie trafił do Mileny Borguli. Po zakończeniu turnieju oraz wręczeniu nagród uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. 
Dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali poszczególne nagrody i puchary:
Puchar Sołtysa Dąbrówki Tuchowskiej p. Jarosław Hudyka
Puchar Prezesa OSP Dąbrówka Tuchowska p. Jan Mleczko
Puchar Radnego Rady Miejskiej w Tuchowie p. Grzegorz Borgula
Puchar Prezesa Firmy PTP Transport p. Leszek Borgula
Puchar Prezesa Stowarzyszenia Nasza Dąbrówka Tuchowska p. Robert Golinowski
Autor: Admin

Dodano: 2018-12-09 10:11:19

23 września 2018 roku odbył się jubileusz 70-Lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Tuchowskiej. Jubileuszu rozpoczął się od zbiórki i uroczystego przemarszu pododdziałów OSP do Kaplicy pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrówce Tuchowskie, gdzie odbyła się msza w intencji strażaków. Następnym elementem była część oficjalna, na terenie boiska przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tuchowskiej, rozpoczęta uroczystym przeglądem pododdziałów. podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia zasłużonym druhom i druhnom, listy okolicznościowe oraz upominki. Najbardziej wzniosłym momentem było wręczenie odznaczenia 70 lat działalności najstarszemu druhowi Antoniemu Baranowi. Prezes OSP przypomniał losy działalności jednostki OSP Dąbrówka Tuchowska. Następnie przyszła pora na kolejną część z atrakcjami takimi jak: występ dzieci ze szkoły podstawowej, grupy wokalnej Atria, kapeli Ołpinianie, Stowarzyszenia Nasza Dąbrówka Tuchowska oraz zabawa taneczna. Licznie przybyli goście wyrażając zdziwienie rozmiarem i kunsztem uroczystości chętnie zapełniali tablicę jubileuszową gwoździami pamiątkowymi. Goście mogli skosztować przygotowanych posiłków oraz skorzystać z innych atrakcji, zabaw itp. Jako organizatorzy pomimo zmęczenia, byliśmy pełni euforii widzieć, że wielomiesięczne przygotowania zostały zakończone ogromnym sukcesem, co potwierdzali opuszczający nas w dobrych humorach goście.

W imieniu OSP Dąbrówka Tuchowska serdecznie dziekujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do pomocy w organizacji naszego jubileuszu 70 lecia, dziękujemy gościom za przybycie i wspólne świętowanie.

Poniżej przedstawiamy kilka informacji o naszej jednostce i plany na przyszłość

Historia OSP w Dąbrówce Tuchowskiej zapoczątkowała się w 1948 roku, kiedy to z inicjatywy Michała Gierałta powstał zespół, który zajął się powołaniem jednostki. Pierwszy zarząd nowo powstałej strażackiej struktury utworzyli wkrótce Antoni Chrzanowski - prezes. Po Antonim Chrzanowskim, który funkcje prezesa pełnił do 1979 roku w następnych latach sprawowali ją kolejno: Aleksander Pękala, Józef Janusz, Adam Hudyka, Wiesław Smoleński, Grzegorz Borgula i obecnie Jan Mleczko.
Dzisiaj do jednostki należy 96 czynnych członków, z czego 7 honorowych seniorów i 40 młodzieży w wieku do 18 lat.
Na początku swojej działalności jednostka dysponowała pompą ręczną na wozie konnym i gong do alarmowania, który ze względu na brak remizy przechowywano na terenie prywatnych posesji.
Praktycznie od samego początku swej działalności strażacy aktywnie pozyskiwali fundusze organizując zabawy taneczne i inne wydarzenia kulturalne, zdobywali nagrody rzeczowe i finansowe uczestnicząc w zawodach strażackich. 
Powiększająca się z każdym rokiem ilość specjalistycznego sprzętu wymusiła szybką budowę remizy, którą rozpoczęto w 1958 roku, a inwestycję udało się ukończyć w 1964 roku, wraz z remizą powstał dom ludowy.
W 1970 roku zakupiono syrenę elektryczną, a 1971 roku otrzymano pierwszy samochód Dodge WC 51, który służył aż do 1986 roku. Następnym samochodem był star 26, który do dnia dzisiejszego pozostaje w pamięci nie tylko najstarszych druhów. Kolejno na stanie OSP Dąbrówka Tuchowska służyły samochody Żuk, Lublin, a obecnie Renault Master i Steyr 791. W 2012 roku z własnych ciężko wypracowanych przez strażaków środków zakupiony został samochód STEYR 791 z 1977 roku, który znacząco wpłynął na gotowość bojową jednostki. Można powiedzieć, że samochód ten tchnął nowe życie w jednostkę – zapoczątkował nową erę.
Obecnie członkowie jednostki biorą czynny udział w uroczystościach religijnych, gminnych i wiejskich, a przede wszystkim służą ofiarną pomocą w każdej sytuacji, również tej wymagającej specjalistycznego wsparcia. Ostatnio najwięcej w zdarzeniach drogowych oraz akcjach powodziowych na terenie wioski i gminy.
Druhowie uczestniczą w różnych zawodach sprawnościowych starając się godnie reprezentować swoją jednostkę - perełkę miejscowości, czyniąc ją niekwestionowaną liderka zawodów strażackich, tj. dwukrotną wicemistrzynią powiatu tarnowskiego i wielokrotną mistrzynią gminy Tuchów, współmistrzyni powiatu tarnowskiego w grupowych halowych zawodach powiatowych, gdzie na czterech zawodników w drużynie, trzech było z OSP Dąbrówka Tuchowska i jeden z OSP Meszna Opacka. Mistrzyni Polski drużyny żeńskiej OSP w mistrzostwach polski w zjeździe alpejskim na nartach.
W 2017 roku zrealizowano projekt z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pod nazwą "Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo obywatelskie gminy Tuchów". Przedsięwzięcie, które najpierw ocenialiśmy, że jest ponad nasze siły, podjęliśmy się zrealizować. Pomimo wyrzeczeń i ogromu włożonej pracy, z sukcesem udało nam się wykonać założony projekt, z czego jesteśmy bardzo dumni. Uzyskane na ten cel środki z funduszu inicjatyw obywatelskich wysokości ponad 80 tysięcy złotych zostały efektywnie wykorzystane na organizowane w ciągu całego roku: pikniki, wyjazdy integracyjne, warsztaty szkoleniowe itp.
Działania jednostki w różnych sferach życia społecznego zostały docenione poprzez nadanie honorowego wyróżnienia statuetką Melaniusza w 2018 roku za zasługi dla gminy Tuchów.
Realizowane przez OSP Dąbrówka Tuchowska projekty zostały wyróżnione w 2018 roku przez kapitułę strażackich Florianów statuetką Floriana za działalność na rzecz integracji i współpracy pokoleń. 
Obecnie naszym wielkim wyzwaniem oprócz działalności ratowniczej i społecznej jest wybudowanie budynku dla strażaków działających przy OSP oraz wszystkich innych organizacji działających na terenie wsi.
Posiadane warunki lokalowe praktycznie nie pozwalają na funkcjonowanie. Mały garaż ledwo mieści samochód. Podczas wyjazdu alarmowego należy najpierw wyjechać samochodem, aby było miejsce na przebranie się strażaków.
Przeprowadzka OSP jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania szkoły w Dąbrówce Tuchowskiej, pozyskane pomieszczenia pozwolą sprostać wymogom lokalowym dla ośmioletniej szkoły podstawowej i przedszkola.
Jesteśmy przekonani, że problem, który dzisiaj widzi niewiele osób niedługo zostanie zauważony przez wszystkich i wspólnie damy radę.

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

 

Filmik:

https://www.facebook.com/grzegorz.borgula/videos/pcb.2211659935571358/2211473048923380/?type=3&theater
Autor: Admin

Dodano: 2018-12-09 10:14:08

MDP Dąbrówka Tuchowska najsprawniejszą młodzieżową drużyną pożarniczą w gminie Tuchów.

Już po raz szósty na hali MOSiR w Tuchowie odbyły się halowe zawody sportowo-pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Tuchów.

Ośmioro naszych młodych druhów wystartowało w czterech kategoriach wiekowych. Po zaciętej rywalizacji troje zawodników zajęło miejsca na podium.

W kategorii chłopcy starsi I miejsce zajął Konrad Marek. Również w tej kategorii III miejsce zdobył Jakub Marek.
W kategorii chłopcy młodsi zwyciężył Wiktor Markowicz.

Po raz 5 nasza MDP zdobyła tytuł najsprawniejszej młodzieżowej drużyny pożarniczej w gminie Tuchów 
Autor: Admin

Dodano: 2018-03-17 09:03:48

Dnia 11.marca br. OSP Dąbrówka Tuchowska, przy współpracy z klubem HDK PCK przy OSP Zakrzów, zorganizowała V Akcję Honorowego Krwiodawstwa, podczas której zdobyliśmy 14,85 l krwi od 33 dawców.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród społeczeństwa i lokalnych mediów, o czym świadczy 52 osoby chętne do oddania krwi oraz wizyta reporterów z Tarnowska.tv

Współdziałając z klubem HDK PCK przy OSP Zakrzów od 2014 roku zorganizowaliśmy pięć Akcji Honorowego Krwiodawstwa, podczas których zdobyto łącznie 58,5 litrów krwi od 130 dawców.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce Tuchowskiej składa serdeczne podziękowania dla krwiodawców oraz osób zaangażowanych w organizację tego szczytnego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji oraz reportażu dostępnego na tarnowska.tv pod linkiem: http://tarnowska.tv
Autor: Admin

Dodano: 2018-03-12 18:36:22

VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie 2018

W dniach 10-11.02.2018r. nasza jednostka po raz trzeci wzięła udział w VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. W tym roku zawody te zostały rozegrane na stoku Polana Sosny w Niedzicy.
W kategorii indywidualnej mężczyźni 41+, trzecie miejsce z bardzo dobrym wynikiem zdobył Bogdan Kmietowicz.
Nasza kobieca drużyna nadal pozostaje mistrzyniami Polski w konkurencji drużynowej kobiet.
Wyjazd ten był okazją do zawarcia znajomości z innymi jednostkami OSP .
Niżej krótka fotorelacja z tego wydarzenia.
Autor: Admin

Dodano: 2018-03-12 18:32:18

W dniu 24.02.2018 r. W Domu Strażaka w naszej miejscowości, został rozegrany IV turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży z Dąbrówki Tuchowskiej.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało dwóch sędziów. Uczestnicy walczyli o puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów :

Puchar Sołtysa Dąbrówki Tuchowskiej- p. Jarosława Hudyka
Puchar Prezesa OSP Dąbrówka Tuchowska- p. Jana Mleczko
Puchar Radnego Rady Miejskiej w Tuchowie- p. Grzegorza Borgula
Puchar Prezesa Firmy PTP Transport- p. Leszka Borgula
Puchar Prezesa Stowarzyszenia Nasza Dąbrówka Tuchowska- p. Roberta Golinowskiego

Wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa A - dziewczęta Szkoła Podstawowa
I miejsce - Anna Borgula
Grupa B - chłopcy Szkoła Podstawowa
I miejsce - Paweł Chrzanowski
Grupa C - dziewczęta Gimnazjum
I miejsce - Milena Borgula
Grupa D - chłopcy Gimnazjum
I miejsce - Konrad Krupa
Grupa E - chłopcy Szkoła Średnia
I miejsce - Sebastian Wantuch

Zwycięzcy grup walczyli w dodatkowej kategorii u Super Puchar dla najlepszego gracza turnieju, który trafił do Mileny Borguli

Po zakończeniu turnieju i wręczeniu nagród uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek oraz kolejną edycję turnieju Tenisa Stołowego, która odbędzie się za rok.
Autor: Admin

Dodano: 2018-02-11 12:16:02

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

Końcem miesiąca styczeń.2018r w szkole podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrówce Tuchowskiej pod bacznym okiem komisji w której skład wchodzili nasi druhowie; Dominik Hudyka, Jan Mleczko, Grzegorz Borgula i Grzegorz Grzenia. Odbył się „ Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej” w którym udział wzięło 20 dzieci (dwie grupy wiekowe).

W młodszej grupie wiekowej (klasy 1-6) następujące miejsca zajęli:

1. Grzybek Jakub 
2. Siwak Magdalena 
3. Grzesik Katarzyna

W starszej grupie wiekowej (klasa 7) następujące miejsca zajęli:

1. Markowicz Wiktor 
2. Obnowska Katarzyna 
3. Szarowicz Dawid

Wszyscy uczestnicy dostali drobne upominki za udział oraz nagrody za uzyskanie miejsc 1-3 w obu kategoriach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom a osoby które zajęły miejsca od 1-3 czeka dalsza praca aby zająć jak najwyższe miejsca w szczeblu gminnym.
Autor: Admin

Dodano: 2018-02-11 12:19:31

W czwartek 25 stycznia  w tuchowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie noworoczne połączone z wręczeniem honorowych wyróżnień statuetką „Melaniusz”.

Uroczystość rozpoczął koncert uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Tuchowie, którzy zaprezentowali umiejętności gry na różnorakich instrumentach perkusyjnych.

Głównym punktem spotkania było uroczyste wręczenie statuetki „Melaniusza” – honorowego wyróżnienia, przyznawanego za zasługi dla rozwoju miasta i gminy Tuchów.

W tym roku kapituła przyznała 6 wyróżnień dla: Krystyny Baniowskiej-Stąsiek, Lidii Kubit, Jadwigi Salamon, Władysławy Stefańskiej, Macieja Nalepki (wyróżnienie odebrała siostra) oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Tuchowskiej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce Tuchowskiej
… za 70-letnią działalność na rzecz społeczności lokalnej, a zwłaszcza za pracę z młodzieżą w myśl hasła: Wstępując do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Tuchowskiej, nawet się nie zorientujesz, kiedy niesienie pomocy innym stanie się twoją pasją

Założona w 1948 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce Tuchowskiej obchodzi w bieżącym roku jubileusz 70-lecia. Obecnie zrzesza 96 czynnych członków (w tym 7 honorowych seniorów, wśród których jest jeden z założycieli jednostki) i 40 młodych w wieku do 18 lat, którzy w większości są synami i wnukami założycieli, czyli kontynuują tradycje rodzinne. Wśród druhów jest 30 specjalistycznie wyszkolonych ratowników. Realizuje zadania związane z ochroną pożarniczą, co jest jej zadaniem statutowym, jak staranie o sprzęt, pojazdy, remizę. Bierze udział w akcjach ratowniczych związanych ze zdarzeniami drogowymi, pożarami, pomaga likwidować skutki różnego rodzaju kataklizmów, w tym szczególnie powodzi. Jest jednak także łącznikiem dla lokalnej społeczności. Kiedy po długich staraniach i pracy wielu druhów zbudowano siedzibę – remizę, jej część, mimo własnych potrzeb, strażacy przekazali na cele szkolne: szkołę podstawową i przedszkole, bo była to sprawa istotna dla całej społeczności wiejskiej. Strażacy angażują się także w działalność kulturalno-sportową i charytatywną. Szczególny nacisk kładą na pracę z młodzieżą, zarówno na typowe strażackie szkolenie sprawnościowe, jak i tworzenie pozytywnych postaw. Dowodem na to niech będą zawody sportowo-pożarnicze w gminie i rejonie, których zwycięzcami są bardzo często właśnie młodzi strażacy z Dąbrówki. Od czterech lat jednostka współorganizuje ogólnopolską akcję honorowego krwiodawstwa „Ognisty strażak – gorąca krew”. Potrafili zmobilizować ok. 300 dawców i zebrać ok. 50 litrów krwi. Chcąc utrzymać wysoką sprawność, jednostka samodzielnie stara się pozyskiwać zewnętrznych sponsorów na pokrycie kosztów funkcjonowania, jak również innych wydatków. W 2017 roku sami zaprojektowali i zrealizowali największe do tej pory przedsięwzięcie, którym jest projekt z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pod nazwą: „Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo obywatelskie w gminie Tuchów”. Przedsięwzięcie to – jak sami strażacy mówią – było całkiem nowym doświadczeniem w ich działalności, do którego realizacji przystąpili jak do kolejnego wyzwania, kierując się hasłem: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Źródło:

http://www.tuchow.pl/melaniusze-przyznane-5/#more-45552
Autor: Admin

Dodano: 2018-01-23 20:09:25

Rok 2017 podsumowany i zakończony.
13 stycznia 2018 w naszej strażnicy odbyło się walne zebranie sprawozdawcze.

W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście, druhowie honorowi oraz strażacy czynni wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą.

Na zebraniu przedstawiono sprawozdanie z działalności za rok ubiegły, sprawozdanie finansowe oraz przedstawiono plan działalności OSP na rok bieżący który został zatwierdzony przez najwyższą władzę czyli Walne Zebranie.

Najważniejszym zadaniem jest dalsza praca na rzecz budowy nowej remizy oraz obchody 70-lecia OSP w dniu 23 września 2018 r.

Zarząd OSP Dąbrówka Tuchowska składa serdeczne podziękowania dla wszystkich strażaków, sponsorów oraz mieszkańców Dąbrówki Tuchowskiej za pracę i wsparcie rzeczowe i finansowe w 2017 r.
Autor: Admin

Dodano: 2018-01-23 18:26:34


Autor: Admin

Dodano: 2018-02-11 12:22:27

Zakończenie wielkiego przedsięwzięcia OSP Dąbrówka Tuchowska- Projekt FIO 

W dniu 13 grudnia 2017 r. w Domu Kultury w Tuchowie odbyła się konferencja podsumowującą Projekt Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich) pt. „Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo w Gminie Tuchów”.

 Udział w konferencji wzieli koordynatorzy projektu – Magdalena Marszałek Mariusz Ryś, organizatorzy  – członkowie  i zarząd Ochotniczej Strazy Pożarnej

w Dąbrówce Tuchowskiej, przedstawiciele władz gminy Tuchów, na czele z Burmistrzem Adamem Drogosiem oraz Przewodniczacym Rady Gminy Ryszardem Wroną, Prezes ZOSP RP Oddziału Gminy Tuchów- Mieczysław Kras  oraz wszyscy uczestnicy projektu, którzy w mniejszym lub większym stopniu zaangażowali się w realizacji tego wydarzenia.

Celem tego projektu było zbudowanie więzi między stwoarzyszeniami działającymi na terenie gminy Tuchów oraz utworzenie nowych stowarzyszeń wraz z pozyskiwaniem środków unijnych na działalność statutową stowarzyszeń.Projekt rozpoczął się inauguracją 26 kwietnia w Tuchowskim Domu Kultury, podczas którego przedstawiono działalność OSP w Dąbrówce Tuchowskiej oraz cykl wydarzeń składających się na przebieg projektu, gdzie odbyło się 7 warsztatów szkoleniowych, 2 wyjazdy studyjne oraz 2 pikniki.

Pierwszy piknik odbył się w maju pod tytułem „Ratujemy i pomagamy”,  w którym zorganizowano akcję Honorowego Krwiodawstwa, gdzie krew oddało 25 dawców i udało się łącznie zebrać 12 l krwi.

 Po akcji krwiodawstwa na boisku trawiastym –  przyszłym miejscu nowej remizy OSP,  miał miejsce piknik, gdzie poprzez zabawę i edukację promowano bezpieczeństwo. Na scenie wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Tuchowskiej i MDP OSP Zakrzów.

Udział w tym pikniku wzięli przedstawiciele służb ratunkowych tj. Policja, WOPR, Straż Graniczna, Straż Pożarna. Wydarzenie to zakończyliśmy kinem plenerowym, zorganizowanym przez Dom Kultury w Tuchowie.

 Drugi piknik „Pokażmy się i działajmy” miał miejsce w tuchowskim amfiteatrze.W wydarzeniu tym wzięły udział sołectwa gminy Tuchów, które rywalizowały ze sobą podczas Turnieju Wsi, składającego się  z konkurencji tj. turniej plażowej piłki siatkowej,  obieranie ziemniaków, prezentacja produktów kulinarnych.Piknik cieszył się dużym powodzeniem wśród uczestników, którzy liczą na kolejne takie wydarzenie.Nie zabrakło też dobrej zabawy i integracji podczas 2 wyjazdów studyjnych    do Suchej Beskidzkiej i Krynicy-Zdrój, gdzie umacnialiśmy więźi między poznanymi tam stowarzyszeniami oraz wymieliliśmy się doświadczeniami. Podczas wyjazdów oprócz spotkań i rozmów, podziwialiśmy piękno naszego województwa.

W trakcie trwania projektu zorganizowano 7 warsztatów szkoleniowych, które przyczyniły się do zapoznania stowarzyszeń z prowadzeniem księgowości, pozyskiwaniem funduszów na prowadzenie działalności oraz promowaniem się na zewnątrz, m.in. na nowo powstałym portalu internetowym ngotuchow.pl

Realizacja projektu była dla OSP w Dąbrówce Tuchowskiej czasem wielu przygotowań oraz zaprezentowania się w wielu nowych środowiskach.

Od pierwszych dni trwania projektu nie zwalnialiśmy tempa- nasze prywatne kalendarze były przepełnione wydarzeniami i spotkaniami, które nawzajem się pokrywały.

Jak podkreślili koordynatorzy projektu  strażacy z Dąbrówki Tuchowskiej kierowali się dobrą organizacją oraz dużym zaangażowaniem. Zarząd i członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Tuchowskiej składa wyrazy uznania dla koordynatorów projektu oraz wolontariuszy za dziewięć miesięcy ciężkiej a zarazem owocnej pracy.

Serdeczne podziękowania należą się również wszystkim osobom, stowarzyszeniom oraz instytucjom za pomoc i uczestnictwo w realizacji projektu.

Mamy nadzieję, że nie jest to ostatni projekt OSP w Dąbrówce Tuchowskiej, która aktywnie poszerza zakres swojej działalności. 
Autor: Admin

Dodano: 2017-12-10 15:56:56

Dnia 3 XII 2017r na hali MOSiR w Tuchowie odbyły się I powiatowe zawody sprawnościowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Udział w turnieju wzięło 11 gmin powiatu tarnowskiego.

Spośród wielu uczestników miejsca w 4 kategoriach, w rywalizacji o tytuł najsprawniejszej drużyny wystartowało czworo druhów reprezentujących gminę Tuchów.

Spośród nich troje reprezentantów naszej jednostki – OSP Dąbrówka Tuchowska zajęło poszczególne miejsca na podium:

-Jakub Marek ( I miejsce w kategorii IV – chłopcy rocznik 2003-2007)

-Karolina Markowicz ( II miejsce w kategorii I – dziewczęta, rocznik 1999-2002)

-Konrad Marek ( I miejsce w kategorii II – chłopcy, rocznik 1999-2002)

 

Tytuł najsprawniejszej drużyny MDP na szczeblu powiatowym trafił do gminy Tuchów!

 

Dodamy, że naszą gminę reprezentowało troje druhów MDP przy OSP Dąbrówka Tuchowska oraz druhna Nikola Damian z OSP Meszna Opacka.

 

Gorąco gratulujemy naszym młodym strażakom oraz opiekunom za przygotowanie do zawodów powiatowych !
Autor: Admin

Dodano: 2017-12-10 15:53:23

\"\"NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI\"\"

12.11.2017r. poczet sztandarowy wraz z delegacją wziął udział w Uroczystej mszy świętej w Kaplicy św.Brata Alberta w Dąbrówce Tuchowskiej.
Autor: Admin

Dodano: 2017-12-03 12:22:33

W ostatnich miesiącach postanowiliśmy zadbać o nasz samochód bojowy GBA Steyr. Ze względu na brak dyspozycji dużymi środkami pieniężnymi postanowiliśmy poszukać ''osób dobrej woli'', które nam w tym pomogą. 
Zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni hojnością 3 firm, które podarowały nam:

Kompresor oraz bateria do radiostacji MOTOROLA:
DEDRA EXIM SP ZOO

6 opon:
STOMIL POZNAŃ S.A

2 akumulatory:
AUTOPART MIELEC

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Tuchowskiej oraz Jednostka Operacyjno-Techniczna składają na ręce Prezesów tych firm serdeczne podziękowania za tak ofiarne wsparcie naszej jednostki. Działanie to usprawniło jej działalność, a przede wszystkim dało świadectwo solidarności nieznanych osób.
Autor: Admin

Dodano: 2017-08-03 14:33:41

Coś pięknego !
Tak to można w skrócie nazwać ostatni piknik (23.07.2017) który był organizowany przez naszą OSP wspólnie z Dom kultury Tuchów oraz UKS Lider Tuchów.
Piknik polegał za zmaganiach pomiędzy sołectwami wsi z gminy Tuchów takimi jak:
-Turniej piłki plażowej
-Obieranie ziemniaków na czas
-Przygotowanie regionalnych potraw oraz przedstawienie tradycji danego regionu 
-Robienie makaronu na czas ( każdy mógł się poczuć jak w Top Chef-ie
-Występy artystyczne 
Ale były też konkurencje na wesoło takie jak:
-Rzut wałkiem do ciasta w wyznaczony cel
-przeciąganie liny
-Rzuty karne 
I tak można wymieniać jeszcze trochę, ale co najważniejsze to to że odwiedziło nas ponad tysiąc osób takiej liczby nikt z nas się nie spodziewał mimo chwilowego załamania sie pogody nikt nie pomyślał aby nie wrócić na piknik.
Na koniec każde sołectwo zostało nagrodzone także każdy był zwycięzcą.
O godzinie 20 ruszyła biesiada taneczna gdzie też nikt nie siedział tylko każdy wywijał w rytm muzyki  piknik zakończył sie o godzinie 23:00 Dziękujemy Wszystkim za przybycie !

 

Więcej na 

https://www.facebook.com/pg/OSP-D%C4%85br%C3%B3wka-Tuchowska-405215282900445/photos/?tab=album&album_id=1404288072993156
Autor: Admin

Dodano: 2017-07-07 16:24:49

W sobote 01.07.2016r., druhowie z naszej jednostki wzieli udział w rozpoczęciu Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Jak co roku frekwencja dopisała pod względem liczebności jednostek OSP 
Autor: Admin

Dodano: 2017-07-07 16:13:50

W dniu 24.06.2017 odbyła się wycieczka do Suchej Beskidzkiej i Inwałdu.
To kolejny punkt projektu FIO " Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo obywatelskie w Gminie Tuchów''. 
W Suchej Beskidzkiej uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielką LGD ''Podbabiogórze''. 
Zwiedziliśmy ''Mały Wawel'' w Suchej Beskidzkiej , Ogród Jana Pawła II i Park Miniatur w Inwałdzie. 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wycieczce i zapraszamy na kolejne wydarzenia związane z projektem.
Autor: Admin

Dodano: 2017-06-24 07:33:12

W dniu dzisiejszym tj, 18.06.2017r.

obchodziliśmy odpust w naszej parafii. 

Jak co roku święto to swym udziałem uświetnili strażacy z naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym. 

Krótka fotorelacja:
Autor: Admin

Dodano: 2017-06-18 10:32:22

 

W sobotę  (17.06.2017r.) nasi strażacy , brali udział w zabezpieczeniu wyścigu kolarstwa górskiego w Siedliskach i Lubaszowej.

Od samego rana do późnego popołudnia strażacy z naszej OSP brali udział w obstawie zawodów Pucharu Polski MTB XCO w kolarstwie górskim, który odbywał się w Siedliskach oraz w Lubaszowej. Zadaniem naszych druhów było dbanie o bezpieczeństwo na trasie oraz pomoc w oczyszczeniu sprzętu uczestników pucharu. Zawody zabezpieczaliśmy wraz ze strażakami z jednostek OSP Lubaszowa i  OSP Siedliska . 
Autor: Admin

Dodano: 2017-06-11 11:37:50

Dzisiaj pracowita sobota dla NGO-sów z gminy Tuchów. W Burzynie odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu „Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo w gminie Tuchów”, współfinansowanego z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Uczestnicy dowiedzieli się, jak w teorii i praktyce wygląda zdobywanie funduszy na ich działania – w gminie, powiecie, województwie i w kraju.

Pojawiły się ciekawe pomysły na lipcowy piknik, który odbędzie się 23-go lipca w Tuchowie. Zaczyna kiełkować również aktywna współpraca pomiędzy członkami różnych stowarzyszeń i plany wspólnych działań – co szczególnie cieszy, bo taki był również sens całego projektu.

Siła stowarzyszeń przejawia się w ich aktywności, kreatywności, bogatym doświadczeniu i zdolności do współpracy ponad wszelkimi podziałami. 
Autor: Admin

Dodano: 2017-05-23 20:06:26

"Kochają to co robią" Tak to można nazwać widząc wczorajszy (20.05.2017) efekt pikniku " Pomagamy ratujemy " oraz akcji krwiodawstwa, wiele miesięcy planowania, wiele tygodni organizowania i tygodnie pracy podczas których strażacy z naszej jednostki robili co mogli aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. A zaczęło się wszystko poprzedniego dnia (19.05.2017) gdy o godzinie 15:00 zebrali się druhowie, stowarzyszenie nasza Dąbrówka oraz chętni do pomocy, Zostały zwiezione potrzebne rzeczy,trwały przygotowania na boisku trawiastym, zostały doprowadzone prąd i woda, przygotowania remizy do akcji krwiodawstwa,o 20:00 przyjechał kucharz który całą noc przygotowywał pyszną grochówkę, około godziny 02:00 w nocy prawie wszystko było gotowe, wszyscy się roześli aby od 06:00 rano znowu się pojawić w remizie i działać dalej. Od samego rana ekipa rozkładała scenę, druhowie rozkładali namioty, zaplecze gastronomiczne, krzesła, ławki, stoły, oznaczali teren biało-czerwoną taśmą itd, gdy w między czasie ruszyła akcja krwiodawstwa, od godziny 08:00 do godziny 13:00 oddało krew około 30 dawców. Od godziny 13:00 ruszył piknik zaczynający się od występów dzieci oraz MDP z OSP Zakrzów były też konkursy z nagrodami pogadanki o bezpieczeństwie oraz pokazy sprzętu ratowniczego. O godzinie 18:00 została ogłoszona przerwa aby przygotować kino plenerowe, o 20:00 został puszczony film dla dzieci pt. "Szeregowiec dolot" o 21:30 dla starszej widowni został puszczony film " moje córki krowy ", od godziny 23:00 do późnych godzin nocnych trwało sprzątanie. Podsumowując była świetna atmosfera, świetna zabawa, wszystko na 6+

Zapraszamy do galerii --- > https://www.facebook.com/pg/OSP-D%C4%85br%C3%B3wka-Tuchowska-405215282900445/photos/?tab=album&album_id=1339805399441424
Autor: Admin

Dodano: 2017-05-14 12:35:45

Właśnie dobiegły końca I Warsztaty " Razem można skuteczniej". Dziękujemy słuchaczom za wytrwałe i aktywne uczestnictwo. Mamy nadzieje, że te warsztaty poszerzyły Państwa wiedzę na temat tworzenia i prowadzenia organizacji pozarządowych.

Już dzisiaj zachęcamy do wzięcia udziału w akcji honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się 20.05.2017 roku (tj. sobota) w godzinach od 8:00 do 13:00 w Domu Strażaka w Dąbrówce Tuchowskiej, a następnie do uczestnictwa w pikniku edukacyjnym " Ratujmy i pomagamy". Zapewniamy mile spędzony dzień pełen atrakcji!!
Autor: Admin

Dodano: 2017-05-14 12:36:38

Od godziny 9:00 w Domu Strażaka w Dąbrówce Tuchowskiej trwają I Warsztaty "Razem można skuteczniej" o tematyce tworzenia i prowadzenia organizacji pozarządowych.

Warsztaty te są jednym z elementów projektu FIO " Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo obywatelskie w Gminie Tuchów"
Autor: Admin

Dodano: 2017-05-14 12:21:29

Po ostatnich wydarzeniach związanych z nawałnicą jaką spotkała naszą wieś w ostatnim czasie (06.05.2017) jednostka wraca do normalnego funkcjonowania, wysuszone ubrania specjalne, wysuszony i wyczyszczony sprzęt oraz czyste samochody (GBA I GLM). Uczestniczyliśmy w 18 akcjach takich jak zabezpieczenie posesji przed zalaniem, wypompowywanie wody z zalanych piwnic, zabezpieczenie osuwisk, wycinka drzew zagrażających bezpieczeństwu, przetykanie przepustów oraz czyszczeniem namulisk pozostawionych po wodzie.
Autor: Admin

Dodano: 2017-04-30 12:51:09

"Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo w gminie Tuchów"

W środę, 26 kwietnia 2017 roku odbyła się konferencja inaugurująca projekt.

W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Tuchowskiej, serdecznie dziękuję Partnerowi, którym jest Dom Kultury w Tuchowie, uczniom Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie i grupie tanecznej z Mesznej Opackiej za to, że włączyli się w organizację przedsięwzięcia. Nade wszystko dziękuję wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie.

W ramach krótkiego podsumowania, przypomnę najważniejsze:

Przez kolejne miesiące, aż do grudnia, będziemy prowadzić warsztaty i uczyć przedstawicieli stowarzyszeń, grup nieformalnych oraz tych, którzy chcą takie organizacje założyć albo do nich wstąpić, jak skutecznie przygotować projekt i zdobyć na niego pieniądze. Trenerzy, czyli ja i Mariusz Ryś, gwarantujemy swoim wieloletnim doświadczeniem wysoki poziom warsztatów i obiecujemy, że damy z siebie wszystko, aby uczestnicy wynieśli jak najwięcej korzyści \"\":).

Każdy, kto weźmie udział w co najmniej jednym warsztacie, może być uczestnikiem wyjazdu studyjnego do Suchej Beskidzkiej lub Nawojowej. W czasie wyjazdu przewidzieliśmy zwiedzanie atrakcyjnych miejsc.

W maju odbędzie się piknik w Dąbrówce Tuchowskiej, a w lipcu kolejny – tym razem w Tuchowie. Wszyscy członkowie organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, mogą aktywnie brać udział w tych piknikach, zgłaszać swoje pomysły i je realizować.

Razem z uczestnikami projektu stworzymy portal internetowy, na którym każde stowarzyszenie i grupa nieformalna będzie mogła przedstawiać swoją działalność.
Wszystkie warsztaty, pikniki i wyjazdy studyjne są dla uczestników bezpłatne, zapewniamy też wyżywienie i materiały szkoleniowe.

Pierwszy warsztat już 13 maja 2017 roku w remizie OSP w Dąbrówce Tuchowskiej, o godzinie 9-tej. Zapraszamy każdą chętną osobę działającą w NGO lub grupie nieformalnej, a także tych, którzy planują utworzyć nowe stowarzyszenie. Pomożemy przygotować dokumenty organizacyjne, powiemy jak prowadzić dokumentację księgową. Porozmawiamy o problemach, z którymi NGO-sy się najczęściej spotykają i będziemy je wspólnie rozwiązywać.

Zapraszamy! 
Autor: Admin

Dodano: 2017-04-28 18:22:40

Z głębokim żalem zawiadamiany, że dnia 27 Kwietnia 2017 r. w wieku 76 lat odszedł na wieczną służbę do Św. Floriana druh Andrzej Mleczko wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Tuchowskiej oraz długoletni sołtys wsi Dąbrówka Tuchowska.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 29 Kwietnia 2017 r., tj. w Sobotę o godz. 11:30 w Kaplica pw. Świętego Brata Alberta w Dąbrówce Tuchowskiej. Pół godziny przed mszą w kaplicy odprawiony zostanie różaniec za duszę zmarłego druha.
Autor: Admin

Dodano: 2017-04-09 09:54:38

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce Tuchowskiej zapraszam wszystkie organizacje pozarządowe i grupy nieformalne oraz wszystkie osoby aktywnie działające na rzecz lokalnej społeczności w gminie Tuchów na uroczyste otwarcie projektu pod nazwą "Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo obywatelskie w Gminie Tuchów”,

W Środę 26 kwietnia o godzinie 17-tej w domu Kultury w Tuchowie odbędzie się  konferencja otwierająca projekt. 
Autor: Admin

Dodano: 2017-03-20 22:57:39

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Dąbrówka Tuchowska Mistrzem!!!!!!

 

W dniu 19 marca 2017r. w Tuchowie na hali MOSiR odbyły się V zawody halowe sportowo-pożarnicze MDP jednostek OSP z terenu Gminy Tuchów. W zawodach uczestniczyło 10 jednostek OSP. Młodzi strażacy rywalizowali na torze przeszkód, gdzie uczestnicy mieli wykonać zadania w jak najkrótszym czasie zgodnie z regulaminem zawodów.

Do udziału w zawodach z naszej miejscowości wystartowało 12 osób:

(Natalia Marek, Karolina Markowicz, Weronika Adamczyk, Konrad Marek, Kamil Grzenia, Wiktor Stańczyk, Alicja Borgula, Milena Borgula, Izabela Sołtys, Jakub Marek, Wojciech Kras, Wiktor Markowicz) Dzieci zostały podzielone na cztery kategorie:

- Kategoria I dziewczęta (15-18 lat)

- Kategoria II chłopcy (15-18 lat)

- Kategoria III dziewczęta (10-14 lat)

-Kategoria IV chłopcy (10-14 lat)

Miło nam poinformować, iż trzech naszych druhów zajęło I miejsce ( Konrad Marek, Jakub Marek, Karolina Markowicz). Dzięki wynikom uzyskanym przez całą 12 osobową załogę tytuł „Najsprawniejszej drużyny MDP” przypadł naszej jednostce!!! Wielką satysfakcją jest to że, po raz czwarty ten tytuł jest w naszych rękach. To pokazuje jak nasi młodzi adepci dzięki swojej sprawności fizycznej, chęci oraz treningom prowadzonych przez starszych strażaków z OSP Dąbrówka Tuchowska biją kolej rekordy.

Jednym słowem TAK SIĘ BAWI, TAK SIĘ BAWI DĄBRÓWKA!!!
Autor: Admin

Dodano: 2017-03-16 21:57:47

 

Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska przystępuje do realizacji Programu „Pomoc żywnościowa 2014 – 2020”

Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska uprzejmie informuje, że zamierza przyłączyć się do realizacji Programu operacyjnego „Pomoc żywnościowa, podprogram 2016”. Programem, który potrwa do czerwca 2017 r. obejmiemy mieszkańców miejscowości Dąbrówka Tuchowska i Meszna Opacka.

Celem Programu operacyjnego „Pomoc żywnościowa 2014 – 2020” jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. W sierpniu 2016 roku rozpoczęła się realizacja podprogramu 2016, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce mogą skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.

Program operacyjny „Pomoc żywnościowa 2014 – 2020” jest współfinansowany z Europejskiego funduszu pomocy najbardziej potrzebującym. Do połowy czerwca 2017 roku osoby, które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły za pośrednictwem Stowarzyszenia Nasza Dąbrówka Tuchowska skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana przez Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska w formie paczek żywnościowych, które będą wydawane w budynku wielofunkcyjnym w Dąbrówce Tuchowskiej nr 145A w ustalonym terminie.

Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, ser żółty, mleko UHT, fasola biała, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały, olej rzepakowy i inne wynikłe z modyfikacji programu.
Prócz wsparcia żywnościowego, będziemy realizować cykliczne tzw. działania towarzyszące programu, o których będziemy informować na bieżąco.

Pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028 zł dla osoby w rodzinie). Rekrutacja do programu następuje na podstawie skierowania wystawionego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuchowie, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Kto wcześniej przystąpi do programu ten w pełni z niego skorzysta, dlatego zwracamy się do osób zainteresowanych o niezwłoczne udanie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuchowie celem otrzymania skierowania do programu. Pierwsze zgłoszenia gwarantujące przystąpienie do programu w miesiącu marzec przyjmujemy do 23.03.2017r. Odpowiedzi na wszelkie pytania już po uzyskaniu skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tuchowie udzieli:
Grzegorz Borgula +48 505 301 940, borgulagrzegorz@op.pl
Magdalena Hudyka, tel. + 48 510 501 535, magda.hudyka@onet.pl
Zofia Kras, tel. + 48 663 359 173, zocha-kras@wp.pl

Zarząd Stowarzyszenia Nasza Dąbrówka Tuchowska
Autor: Admin

Dodano: 2017-03-12 15:35:03

W dniu wczorajszym tj. 11.03.2017r  w naszej jednostce odbyły się ćwiczenia z taktyki działań gaśniczych.
Nasi strażacy ćwiczyli rozwinięcie dwóch szybkich natarć, budowanie lini głównej i lini gaśniczej, sprawienie drabiny nasadkowej oraz prowadzanie działań gaśniczych z zachowaniem środków bezpieczeństwa na drabinie pożarniczej.
Po ćwiczeniach zostały omówione błędy które wynikły podczas wykonywania działań gaśniczych, ćwiczenia te miały na celu lepsze i sprawniejsze działanie podczas prawdziwych działań. 
W ćwiczeniach uczestniczyło 10 druhów a nasze poczynania obserwowali członkowie Młodzieżowej Drużyny z naszej jednostki.
Autor: Admin

Dodano: 2017-02-25 16:42:10

Budujemy siłę organizacji pozarządowych w Gminie Tuchów

 

Miło nam poinformować, że nasz wniosek pod nazwą „Kreujemy, budujemy i umacniamy aktywne społeczeństwo obywatelskie w Gminie Tuchów”, który złożyliśmy do Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej uzyskał dofinansowanie z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” w wysokości: 82 tysięcy złotych.

Realizacja projektu została zaplanowana na okres od kwietnia do grudnia 2017 roku. W jego ramach przewidziano następujące działania podnoszące kompetencje i integrujące członków stowarzyszeń, fundacji oraz grup nieformalnych:

 

 

  • konferencje i wyjazdy studyjne,

  • cykl warsztatów poświęconych nabywaniu wiedzy i doświadczenia w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację inicjatyw społecznych,

  • piknik promujący działalność organizacji pozarządowych z terenu gminy Tuchów,

  • działania wspierające promowanie bezpieczeństwa nad wodą i na drodze oraz honorowego krwiodawstwa.

Zachęcamy osoby działające w organizacjach pozarządowych oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie kreować życie społeczne swoich lokalnych środowisk, do udziału w projekcie. Jesteśmy przekonani, że jego realizacja nie tylko przyczyni się do podniesienia kompetencji uczestników zaplanowanych w projekcie przedsięwzięć, ale będzie także atrakcyjną formą integracji członków stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy.

Zapraszamy zatem do udziału w projekcie z nadzieją, że w przyszłości zaowocuje on kolejnymi, już wspólnie podejmowanymi inicjatywami.

Szczegóły już wkrótce.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Tuchowskiej

Koordynatorzy projektu: Magdalena Marszałek, Mariusz Ryś
Autor: Admin

Dodano: 2017-02-25 16:34:46

V Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP
w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie

 11-12 luty 2017r. .
W sobotę stok narciarski Arena Homole  – Jaworki należała do strażaków z całej Polski. Już po raz piąty w Pieninach odbyły się Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. W pierwszy dzień zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkursach indywidualnych narciarskich i snowboardowych. Zawody są ewenementem nie tylko w skali kraju, ponieważ wszyscy zawodnicy musieli startować w bojowym ubraniu i hełmie strażackim, a w konkurencji drużynowej dodatkowo z wężem strażackim.

 

 

Wyniki konkurencji indywidualnych:

Druhowie narty (startowało 125 zawodników)

65  Kmietowicz Wojciech Dabrówka Tuchowska 40.94

92  Krupa Paweł Dąbrówka Tuchowska 44.56

103  Mleczko Jan Dabrówka Tuchowska 46.90 

 

Druhny narty (startowało 17 zawodniczek)

5  Mleczko Katarzyna 36.72

14  Krupa Marzena 49.37

Drugiego dnia podczas „Strażackiego Slalomu Giganta” odbyła się niezwykle widowiskowa Konkurencja Drużynowa, w której czteroosobowe zespoły narciarskie i snowboardowe musiały pokonać trasę slalomu, jadąc z wężem strażackim. Nasi druhowie wystartowali w 3 kategoriach. A w grupie pań wywalczyliśmy mistrzostwo Polski. Gratulujemy !!!

 Drużyny Druhowie wyniki:

28  Dabrówka Tuchowska 

Drużyny Druhny wyniki:

1 Dąbrówka Tuchowska

Drużyny Mieszane wyniki:

9  Dąbrówka Tuchowska

 

 
Autor: Admin

Dodano: 2017-02-25 16:36:22

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W dniu .10.02.2017 o godzinie 15:00, w Domu Strażaka w naszej miejscowości, został rozegrany III Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży z Dąbrówki Tuchowskiej.
Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwali Sędzia główny i trzech Sędziów pomocniczych.
Uczestnicy walczyli o nagrody - Puchary - ufundowane przez sponsorów:

 

Puchar Sołtysa Dąbrówki Tuchowskiej - p. Andrzeja Mleczko
Puchar Prezesa OSP Dąbrówka Tuchowska - p. Jana Mleczko
Puchar Radnego Rady Miejskiej w Tuchowie - p. Grzegorza Borguli
Puchar Prezesa Firmy PTP Transport - p. Leszka Borguli
Puchar Prezesa "Nasza Dąbrówka Tuchowska"- p. Roberta Golinoskiego
Puchar Melaniusza - p. Andrzeja Mleczko

Wyniki przedstawiają się następująco:
Grupa A - dziewczęta Szkoła Podstawowa
I miejsce - Anna Borgula
Grupa B - chłopcy Szkoła Podstawowa
I miejsce - Wojciech Kras
Grupa C - dziewczęta Gimnazjum
I miejsce - Karolina Markowicz
Grupa D - chłopcy Gimnazjum
I miejsce - Wiktor Stańczyk
Grupa E - dziewczęta średnia
I miejsce - Natalia Marek
Grupa F - chłopcy średnia
I miejsce - Krystian Baran

Super Puchar - Wiktor Stańczyk
Autor: Admin

Dodano: 2017-02-01 16:36:40

Ferie rozpoczęte , tak więc porą rozpocząć tenisa stołowego. 
Od poniedziałku 30.01.2017
do piątku 10.02.2017 
w godzinach 16:00 -19:00

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy w OSP Dąbrówka Tuchowska sala gimnastyczna , nie zapomnijcie obuwia zamiennego .

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO III EDYCJA!!!

W piątek tj.10.02.2017 o godzinie 15:00. 
OSP Dąbrówka Tuchowska zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjum i szkół średnich na turniej ping-ponga. UWAGA :dotyczy to tylko i wyłącznie mieszkańców Dąbrówki Tuchowskiej).
Zapisy na turniej odbędą się w tym samym dniu czyli 10.02.2017 do godziny 14:45
Mecze zostaną rozegrane dla sześciu grup:
Szkoła podstawowa:
Grupa A - dziewczęta szkoła podstawowa
Grupa B - chłopcy szkoła podstawowa

Gimnazjum:
Grupa C - dziewczęta gimnazjum
Grupa D - chłopcy gimnazjum

Szkoła Średnia:

Grupa E - dziewczęta średnia
Grupa F - chłopcy średnia

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwać będą Sędzia główny i dwóch Sędziów pomocniczych, a sam przebieg zawodów prowadzony bedzie zgodnie z regulaminem  roku 2015. 
Regulamin dostępny w naszej jednostce.

Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy walczyć będą o nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary, ufundowane przez sponsorów:

Dodatkowo w tym roku do zdobycia będzie 
"Super Puchar" dla najlepszego zawodnika całych zawodów

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w zabawie

 
Autor: Admin

Dodano: 2017-01-15 11:51:45

https://www.youtube.com/watch?v=Gg1BQeGqoz4&feature=youtu.be
Autor: Admin

Dodano: 2017-01-09 17:26:31

Wesołych Świąt!!!
Autor: Admin

Dodano: 2016-12-19 21:41:13

W dniu dzisiejszym druhowie z naszej jednostki zakończyli roznoszenie kalendarzy dla mieszkańców naszej wsi.
Dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w swoich domach oraz wsparcie finansowe. 
Zebrane pieniądze jak co roku wykorzystane zostaną na zakup i doposażenie naszej jednostki w sprzęt do ratowania życia i mienia.

Pora zaprezentować grafikę w sieci naszym sympatykom oraz zaprzyjaźnionym jednostką.

Chętni którzy chcieli by nabyć kalendarz mogą się zgłaszać na facebooku.
Autor: Admin

Dodano: 2016-12-17 15:04:36

Zmarł druh Adam Hudyka

Z przykrością informujemy, że w dniu 10 grudnia 2016 roku w wieku 82 lat zmarł druh Adam Hudyka.

Jeden z założycieli i pierwszych działaczy naszej jednostki,
Zasłużony i wielokrotnie odznaczany strażak oraz działacz społeczny.
 
Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Cześć Jego Pamięci
Autor: Admin

Dodano: 2016-11-01 15:31:16

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy zaproszenie od dzieci i wychowawców z przedszkola w Bistuszowej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków ochotników oraz  z bliska miały możliwość podziwiać część wyposażenia jakim dysponuje nasza jednostka. Dziękujemy za zaproszenie i bardzo miłe przywitanie.  
Autor: Admin

Dodano: 2016-10-12 09:44:11

 IV Edycja "Podziel się życiem" w OSP Szerzyny

W niedziele 9 października nasi druhowie po raz 3 wzięli udział w akcji krwiodawstwa w Szerzynach.
W tym roku było Nas jeszcze więcej bo aż 11 z czego 7 druhów oddało krew.
Dziękujemy Panu Wójtowi Grzegorzowi Gotfrydowi za bardzo miłe przyjęcie Naszej "ekipy" oraz całej jednostce za fantastyczną atmosferę.
Autor: Admin

Dodano: 2016-10-11 10:58:12

Rozszczelnienie, zadymienie, osoba poszkodowana!
Taką informacją rozpoczęto piątkowe spotkanie JOT-u. Ćwiczenia odbyły się na terenie własnej jednostki w Dąbrówce Tuchowskiej.

Cele główne ćwiczenia :

- sprawdzenie łączności podczas działań.
- praktyczne sprawdzenie i doskonalenie możliwości operacyjno – technicznych strażaków.
- udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.
Autor: Admin

Dodano: 2016-09-25 09:57:10

Tabela z oficjalnymi wynikami:

http://zposptarnow.pl/aktualnosci/1/powiatowe_zawody_sportowo__pozarnicze_mdp.html
Autor: Admin

Dodano: 2016-09-22 19:25:40

Wideo:
Autor: Admin

Dodano: 2016-09-21 17:00:08

W sobotę 17.09.2016 na kompleksie sportowym w Skrzyszowie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
W zawodach wzięło udział 21 drużyn w tym 8 dziewczęcych i 13 Chłopięcych.
Niestety pogoda popsuła plany organizatorom, co spowodowało, że sędziowie musieli zrezygnować ze startu sztafety chłopców, a wyniki z zadania bojowego miały zadecydować o zajętych miejscach. Drużyny dziewcząt ukończyły obydwa zadania.
Klasyfikacja końcowa chłopców :
1 miejsce : OSP Stare Żukowice        
2 miejsce : OSP Kobierzyn             
3 miejsce : OSP Dąbrówka Tuchowska    
4 miejsce : OSP Dębina Łętowska       
5 miejsce : OSP Szerzyny              
6 miejsce : OSP Wola Rzędzińska       
7 miejsce : OSP Pleśna              
8 miejsce : OSP Rzędzin               
9 miejsce : OSP Szynwałd              
10 miejsce : OSP Wola Lubecka         
11 miejsce : OSP Rzepiennik Strzyrzewski 
12 miejsce : OSP Ciężkowice           
13 miejsce : OSP Łętowice
Autor: Admin

Dodano: 2016-09-12 21:43:15

 


http://skrzyszow.pl/wp-content/uploads/2016/09/MDP-PLAKAT-v5-1.jpg
Autor: Admin

Dodano: 2016-09-12 21:47:13

W tym roku zawody Gminne MDP odbył się na na stadionie MKS Tuchovia Tuchów,

i połączone były z piknikiem strażackim zorganizowanym przez Gminę Tuchów oraz OSP Tuchów.

Do udziału w zawodach przystąpiło 8 drużyn w kategoriach:
  MDP chłopcy
  MDP dziewczęta
  MDP mieszana
Wyniki przedstawiają się następująco:
 

DZIEWCZĘTA:

I miejsce – OSP Dąbrówka Tuchowska

CHŁOPCY 

I miejsce – OSP Dąbrówka Tuchowska

II miejsce – OSP Burzyn

III miejsce – OSP Tuchów

IV miejsce – OSP Siedliska

V miejsce – OSP Piotrkowice

DRUŻYNY MIESZANE 

I miejsce – OSP Meszna Opacka

II miejsce – OSP Łowczów

Drużyna chłopców i dziewcząt z naszej jednostki zapewniła sobie awans do Zawodów Powiatowych w Skrzyszowie które odbędą się 17 Września.

 

Zdjęcie: Krzysztof Jasiński
Autor: Admin

Dodano: 2016-08-16 18:00:31

W piątek 01.07.2016r., druhowie z naszej jednostki wzięli udział w rozpoczęciu Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. W uroczystości tej wzięło udział 59 pocztów sztandarowych OSP, z powiatu tarnowskiego i nie tylko.
Autor: Admin

Dodano: 2016-07-05 18:13:36

W dniu dzisiejszym tj, 19.06.2016

obchodziliśmy odpust w naszej parafii. 

Święto to swym udziałem uświetnili strażacy z naszej jednostki wraz z pocztem. Po zakończeniu mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła. Następnie druhowie w bardzo szybki tempie przebrali sie w ciuchy koszarowe i udali się nieopodal w celu zorganizowania bramy weselnej druhowi Pawłowi któremu to życzymy dużo szczęścia i pomyślności na nowej drodze życia.
Autor: Admin

Dodano: 2016-08-16 17:58:23

Dnia 18 czerwca 2016r na boisku szkolnym w naszej miejscowości odbył się

Piknik Szkolny. Nie zabrakło na nim strażaków z OSP Dąbrówka Tuchowska,

którzy pomogli w organizacji imprezy. Druhowie pokazali dzieciom jak udzielać

pierwszej pomocy oraz ugasili goracą atmosferę przy pomocy kurtyny wodnej.

Strażacy byli w centrum zainteresowania dzieci, które przyglądały się

wyposażeniu samochodu strażackiemu. Bardzo dziękujemy organizatorom oraz

uczestnikom pikniku za mile spędzoną, chodź goracą sobotę.
Autor: Admin

Dodano: 2016-06-11 14:55:30

W niedziele 5 czerwca 2016r. 11 druhów z naszej jednostki brało udział w obstawie i zabezpieczeniu Pucharu Polski MTB XCO w miejscowości Siedliska- Lubaszowa. Naszym zadaniem było kierować ruchem w czasie przejazdu rowerów i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej w razie jakiegoś wypadku podczas wyścigu.
Autor: Admin

Dodano: 2016-08-16 17:55:40

Nasi druhowie w niedziele 29.05.2016 roku mieli zaszczyt ponownie uczestniczyć w obchodach jubileuszu 60-lecia istnienia straży pożarnej tym razem w Karwodrzy . Z tej okazji odbyła się msza św. przy Zespole Szkół w Karwodrzy. Po nabożeństwie wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom. Głos zabrali również zaproszeni goście. Całej uroczystości towarzyszyły dźwięki Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa a po części oficjalnej swój program artystyczny zaprezentowały dzieci ze Zespołu Szkół w Karwodrzy.

więcej zdjięć na: http://www.galeria.tuchow.pl/thumbnails.php?album=1335
Autor: Admin

Dodano: 2016-05-29 16:29:04

W dniu 27.05.2016r. w miejscowości Lubcza przeprowadzono ćwiczenia powiatowe w zakresie współdziałania jednostek PSP i OSP.Zadanie przygotowane przez organizatorów związane było z wypadkiem masowym (symulacja wypadku drogowego autokaru z samochodem osobowym). Założenie  obejmowało działania z zakresu pierwszej pomocy,współdziałanie z innymi służbami w tym z Policją, Pogotowiem Ratunkowym. W ćwiczeniach brały udział:

*PSP JRG 1 Tarnów,*OSP Lubcza,*OSP Zalasowa,*OSP Joniny,*OSP Ryglice,*OSP Wola Lubecka,*OSP Tuchów,*OSP Ciężkowice,*OSP Siedliska,*OSP Lubaszowa,*Pogotowie Ratunkowe*Policja,*Centrum Ratownictwa oraz 2 druhów z naszej jednostki przeszkolonych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedyczniej.
Po ćwiczeniach nastąpiło podsumowanie działań oraz poczęstunek.

Więcej foto na https://www.facebook.com/OSP-KSRG-Lubcza-455550567922779/?fref=photo
Autor: Admin

Dodano: 2016-08-16 17:56:19

Nasi druhowie w niedziele 22.05.2016 roku mieli zaszczyt uczestniczyć w obchodach jubileuszu 60-lecia istnienia straży pożarnej w Chojniku . Z tej okazji w kościele parafialnym została odprawiona Msza św. Po nabożeństwie wszyscy zgromadzeni przemaszerowali na plac remizy OSP, gdzie oddano hołd zmarłym strażakom. Następnie pobłogosławiono nowy sztandar, wręczono  odznaczenia zasłużonym strażakom, a OSP w Chojniku otrzymała srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa. Obchody zakończył festyn strażacki.

zdjecia pobrano z http://tarnow.gosc.pl/gal/pokaz/3178435.60-lat-OSP-w-Chojniku/38
Autor: Admin

Dodano: 2016-08-16 17:49:23

W piątek tj. 20.05.2016 podczas co tygodniowego zebrania JOT  , w bramę naszej jednostki wjechało znajome "czerwone auto" był to VW transporter z Zakrzowa, jak się okazało MDP z tamtejszej miejscowości oraz z Więckowic nie mając pomysłu na zorganizowanie sobie czasu w piątkowy wieczór bez chwili wahania postanowiło spędzić go razem z Nami. I w tej sekundzie zawyła syrena a dokładnie jeden dźwięk przez około 15 sekund a doskonała przejrzystość powietrza poniosła syrenę aż do sąsiednich miejscowości świadczą o tym wpisy na strefa998 od innych druhów "coś się dzieje w Dąbrówce słychać syrenę", Po chwili MDP z naszej miejscowości zjawiła się koło bramy garażowej na zbiórkę i można było zacząć integracje z gośćmi .
 
-Na początek omówiony i pokazany został sprzęt i wyposażenie naszej jednostki.
 
-Następnie zorganizowaliśmy krótki tor przeszkód w celu sprawdzenia kondycji i sprawności  druhów  przed zbliżającymi się niebawem zawodami. 
 
Zadaniem młodych druhów było rzucić 3 razy piłką do kosza , sprawnie pokonać slalom i umiejętnie rozwinąć węża tak aby strącić jak najwięcej butelek.
 
-Następnie rozegraliśmy mecz goście vs gospodarze po czym usiedliśmy przy stole wymieniając doświadczenia i spostrzeżenia.
Dziękujemy za miłą wizytę i czekamy na następną.
Autor: Admin

Dodano: 2016-05-19 20:36:27

8 tygodni temu III akcja krwiodawstwa w OSP Dąbrówka Tuchowska.

8 tygodni odstęp czasu, po którym można oddawać krew.

8 dzielnych krwiodawców druhowie OSP Dąbrówka Tuchowska.

W równe 8 tygodni od akcji krwiodawstwa w OSP Dąbrówka Tuchowska, ośmiu naszych druhów, którym nie straszne oddawanie krwi , po raz drugi uczestniczyli w akcji " Podziel się życiem"III ecycja, zorganizowanej w OSP Szerzyny. Bardzo dziękujemy tamtejszej jednostce za pożytecznie i mile spędzony niedzielny dzień. Jesteśmy pewni, że nasi druhowie już za niecałe 8 tygodni oddadzą krew na kolejnych akcjach krwiodawstwa!

 

Do akcji krwiodawstwa zgłosiło się 70 ochotników, z czego 58 dawców mogło oddać krew. Oddano ponad 26 litrów krwi. Czyli został podbity rekord tej edycji. Gratulujemy.
Autor: Admin

Dodano: 2016-05-14 18:50:53

11 maja 2016 Nasi druhowie jak co roku odwiedzili uczniów szkoły podstawowej w Dąbrówce Tuchowskiej.

Odwiedziny te związane były z  Dniem Strażaka obchodzonego czwartego maja.

Strażacy przygotowali pogawędkę na temat udzielania pomocy oraz zasadach jakie obowiązują podczas akcji ratowniczej.

Przypomniano najważniejsze telefony alarmowe, przedstawiono warunki jakie należy spełnić aby zostać w przyszłości strażakiem.

Następnie dzieci zapoznały się z wyposażeniem samochodu, a także z zasadami działania sprzętu ratowniczego,

Rostrzygnięty został również konkurs plastyczny który ogłoszony został podczas akcji krwiodawstwa:

w którym to konkursie udział wzięło 26 osób z klas 0-6.
Autor: Admin

Dodano: 2016-04-25 19:05:10

IV Gminne Halowe Zawody Sprawnościowe MDP, za nami.Na starcie staneło 60 młodych druhów  z dziewięciu jednostek osp gminy Tuchów:
Wyniki w poszczególnych kategoriach:

 

KATEGORIA I (dziewczęta 1998-2001) – 9 startujących

I miejsce: BARTKIEWICZ Beata (OSP Tuchów) – 121 pkt.

II miejsce: WĄS Anna (OSP Tuchów) – 126 pkt.

III miejsce: MARKOWICZ Karolina (OSP Dąbrówka Tuchowska) – 132 pkt.

 

KATEGORIA II (chłopcy 1998-2001) – 19 startujących

I miejsce: SOLARZ Aleksander (OSP Karwodrza) – 116 pkt.

II miejsce: KWAŚNY Dominik (OSP Tuchów) – 120 pkt.

III miejsce: STANUCH Konrad (OSP Piotrkowice) – 122 pkt.

 

KATEGORIA III (dziewczęta 2002-2006) – 8 startujących

I miejsce: DAMIAN Nikoletta (OSP Meszna Opacka) – 105 pkt.

II miejsce: SIWEK Emilia (OSP Łowczów)- 125 pkt.

III miejsce: SUTKOWSKA Zuzanna (OSP Piotrkowice) – 128 pkt.

 

KATEGORIA IV (chłopcy 2002-2006) – 24 startujących)

I miejsce: JANAS Bartłomiej (OSP Tuchów) – 117 pkt.

II miejsce: TYRKA Filip (OSP Piotrkowice) – 122 pkt.

III miejsce: ORCZYK Jakub (OSP Łowczów) – 123 pkt.

 

Tytuł: NAJSPRAWNIEJSZA MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA GMINY TUCHÓW 2016 ROKU

Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie – 18 punktów

Ochotnicza Straż Pożarna w Piotrkowicach – 10 punktów

Ochotnicza Straż Pożarna w Łowczowie – 7 punktów

 

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich startująch  zawodników za chęć i odwage udziału w turnieju. 
Autor: Admin

Dodano: 2016-04-02 16:06:03

W dniu 1 kwietnia 2016r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego  Turnieju Wiedzy Pożarniczej powiatu tarnowskiego. W turnieju udział wzięło 69 uczestników podzielonych na trzy grupy wiekowe:

I   - reprezentanci szkół podstawowych: 24 uczestników,

II  - reprezentanci szkół gimnazjalnych:  26 uczestników,                  

III - reprezentanci szkół ponad gimnazjalnych: 19 uczestników. 

Konkurs przeprowadziło jury w składzie:
Druh Andrzej Witek - Przewodniczący

Kpt. Maciej Kwaśny - Sekretarz

Druhna  Ewelina Stefańska  - Członek

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco: 

Grupa I.

Rozalia Cisoń (gmina Wierzchosławice) –26 pkt

Wojciech Kras (gmina Tuchów) – 25 pkt.

Hubert Olszówka (gmina Tarnów) – 23 pkt.

Grupa II.

Anna Wąs (gmina Tuchów)– 36 pkt.

Dawid Abramowicz (gmina Pleśna) – 34 pkt.

Bartosz Filipak (gmina Szerzyny)–28 pkt.

Grupa III.

Kamil Podraza  (gmina Ryglice) –35 pkt

Grzegorz Słowik (gmina Gromnik) –29 pkt.

Dawid Białas (gmina Tarnów) – 23 pkt.

 

Zdobywcy pierwszych miejsc w każdej z grup, będą  reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich  OTWP.

Gorące gratulacje dla Mileny Borguli i Kamila Grzeni za udział oraz dla Wojciecha Krasa za zajęcie historycznego 2 miejsca, nikomu nie  udało się zdobyć tak dobrego miejsca w dziejach Naszej jednostki. Gratulacje dla Anny Wąs której życzymy dalszych sukcesów na szczeblu wojewódzkim. Podziękowania dla opiekuna MDP Dawida Reczkowskiego za przygotowanie naszych młodych druhów do turnieju.

 

 

inf. pobrane ze strony

http://zposptarnow.pl/aktualnosci/1/otwp_2016.html
Autor: Admin

Dodano: 2016-08-16 17:46:45

Wesołych Świąt
Autor: Admin

Dodano: 2016-08-16 17:43:06

Druhny i druhowie z OSP Dąbrówka Tuchowska przez całą swoją służbę kierują się słowami ''Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest i nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi. ” Dowodem tego jest zorganizowana po raz trzeci w Domu Strażaka w Dąbrówce Tuchowskiej akcja krwiodawstwa '' Ognisty Ratownik gorąca krew''. Wydarzenie to jest zasługą całej jednostki oraz członków klubu Honorowego Dawcy Krwi PCK przy OSP Zakrzów. 

Najważniejszym celem organizatorów było zebranie jak największej ilości krwi oraz charytatywna zbiórka pieniędzy na leczenie swojego najmłodszego sympatyka pożarnictwa.
W niedziele 20.03.2016r już od porannych godzin druhowie przygotowywali stanowiska do oddawania krwi. Na chętnych nie trzeba było długo czekać dzięki znakomitej promocji tego przedsięwzięcia pomiędzy jednostkami OSP, na portalach społecznościowych oraz licznie rozwieszonych plakatach. Tuż po godzinie 8:00 zjawili się pierwsi odważni. Mieszkańcy wsi Dąbrówka Tuchowska, Gminy Tuchów i innych sąsiednich miejscowości, przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Jodłówki Tuchowskiej, Karwodrzy, Tuchowa, Piotrkowic, Łowczowa, Burzyna i Zakrzowa chętnie wzięli udział w naszej akcji. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu tych ludzi udało nam się uzyskać dotychczas najlepszy wynik zebranej krwi, tj. 17 litrów. Łącznie 42 osoby, postanowiło oddać krew, niestety ze względu na stan zdrowia wywołany wiosenną aurą, nie każdy mógł podzielić się „częścią siebie”, jednakże najważniejsze są szczere chęci niesienia pomocy innym.
Podczas tego szczytnego przedsięwzięcia, odbyła się również zbiórka charytatywna na rehabilitacje i leczenie dla Pawła Krasa, sześcioletniego chłopca chorego na wrodzoną wadę serca. Dzięki otwartemu sercu i hojności wszystkich osób biorących udział w wydarzeniu udało się zebrać 200zł za co w imieniu rodziny składamy Wszystkim ogromne podziękowania !
Efekty naszej akcji, przyczynią się do uratowania niejednego życia ludzkiego! Serdecznie dziękujemy wszystkim bohaterom, którzy nie bali się igieł i zapraszamy Was na udział w kolejnej akcji, która odbędzie się już za rok!
Autor: Admin

Dodano: 2016-08-16 17:41:50

„Młodzież Zapobiega Pożarom” - Eliminacje Gminne.

 Druhowie z Dąbrówki Tuchowskiej po raz kolejny reprezentowali naszą szkołę i straż.

I po raz kolejny Nas nie zawiedli.
Konkurs odbył się 9 marca w Domu Kultury w Tuchowie.
Do pierwszej pisemnej części przystąpiło 29 uczniów ze szkół podstawowych, 15 z gimnazjum oraz 12 ze szkół ponadgimnazjalnych.
W części pisemnej uczestnicy mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 40 (szkoła podstawowa) i 50 (gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna) pytań. Po sprawdzeniu testów, do etapu finałowego – części ustnej awansowało po trzy osoby z najlepszymi wynikami uzyskanymi w części pisemnej. W drugim etapie uczniowie losowali po trzy pytania i po krótkim przygotowaniu udzielali odpowiedzi przed komisją.

Ostateczne wyniki:
SZKOŁA PODSTAWOWA:
I MIEJSCE – KRAS Wojciech (Dąbrówka Tuchowska)
II MIEJSCE – Borgula Milena (Dąbrówka Tuchowska)
GIMNAZJUM:
I MIEJSCE – Wąs Anna
II MIEJSCE – Zbylut Aleksandra
SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:
I MIEJSCE – Wójcik Michał
II MIEJSCE – Grzenia Kamil (Dąbrówka Tuchowska)
Cała szóstka będzie reprezentowała gminę Tuchów podczas kolejnego etapu – powiatowego, który odbędzie się 1 kwietnia br. w Tarnowie.
TRZYMAMY KCIUKI ZA NASZYCH DRUHÓW.
Autor: Admin

Dodano: 2016-08-16 17:39:42

Eliminacje przeprowadzili druhowie oraz członkowie zarządu z naszej jednostki.
W turnieju wzieło udział 7 uczniów klasy 4-6,  zmierzyli sie Oni z dwudziestomapięcioma  pytaniami wielkokrotnego wyboru oraz trzema pytaniami ustnymi. 

Awans do następnego etapu uzyskali:
1 Milena Borgula
2 Wojtek Kras
3 Sara Sowa

Osoby te uzyskały awans do eliminacji gminnych, które odbędą się 9 marca 2016r o godzinie 9 w Domu Kultury w Tuchowie.
Życzymy powodzenia.
Autor: Admin

Dodano: 2016-02-19 18:21:18

IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP
w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie – dzień pierwszy
13.02.2016
W sobotę stok narciarski Arena Homole  – Jaworki należała do strażaków z całej Polski. Już po raz czwarty w Pieninach odbyły się Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. W pierwszy dzień zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkursach indywidualnych narciarskich i snowboardowych.
 
Wyniki konkurencji indywidualnych:
 
Druhowie narty (startowało 141 zawodników)  - 
1. Bańkosz Jakub Szczawnica                                                                                       czas 33.86
2. Galica Maciej Bukowina Tatrzańska 
3. Brożek Łukasz Konieczkowa 
4. Kasprzak Przemysław Jaworki 
5. Chowaniec Grzegorz Bukowina Tatrzańska 
6. Machaj Patryk Jabłonka 
7. Stoch Łukasz Ząb 
8. Złydaszyk Jakub Kluszkowce 
9. Kuziel Paweł Szczawa 
10.Galica Krzysztof Bukowina Tatrzańska 

Nasi druhowie z OSP Dąbrówka Tuchowska:

76. Kmietowicz Wojciech                                                  49.12   strata  12s16

87. Mleczko Jan                                                                  46.02    strata 15s26

101.Mleczko Jakub                                                             54.13    strata 20s27

 

Mleczko jan 87       46:02  strata 12:16kmietowicz 76        49:12 15:26mleczko jakub 101   54:13 strata 20:27
Druhny narty (startowało 13 zawodniczek)

1. Rusnarczyk Renata Szczawa                        czas 37.37
2. Chlipała Kinga Szczawa 
3. Mleczko Katarzyna Dąbrówka Tuchowska      40.69 strata 3s32
4. Opyd Bożena Szczawa 
5. Twardosz Anna Kobielnik 
6. Bogdan Edyta Kryg 
7. Kiebasa Jolanta Ptaszkowa 
8. Twardosz Klaudia Kobielnik 
9. Pyzik Karolina Staszkówka
10.Reczkowska Justyna Dąbrówka Tuchowska  57.58 strata20.21

Snowboard (startowało 25 zawodników)
1. Niziolek Jakub Staszkowka 
2. Niec Grzegorz Jaworki 
3. Majerczyk Szymon Ząb 
4. Bobak Tomasz Ząb 
5. Machaj Patryk Jabłonka 
6. Zając Bartłomiej Nowy Targ 
7. Mardula Paweł Moszczenica Wyzna 
8. Sandrzyk Wojciech Jabłonka 
9. Klus Piotr Ząb 
10. Borucki Szymon Siekierczyna 
Autor: Admin

Dodano: 2016-02-19 17:06:06

Już jutro 13.02.2016 druhowie i druhny z naszej jednostki wezmą udział w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie . Będzie to nasz debiut w tego typu zawodach. W Sobotę startujemy w konkurencji indywidualnej, a dzień później w drużynowej. Zawodnicy obowiązkowo startują w bojowym umundurowaniu strażackim tj. kurtka typu nomex + spodnie + hełm strażacki. Mistrzostwa odbędą się w Szczawnicy - Jaworkach Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dopingowania naszych zawodników z gminy Tuchów!!!.
Autor: Admin

Dodano: 2016-02-19 16:50:12

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W dniu 30. stycznia, o godzinie 13.00, w Domu Strażaka w naszej miejscowości, został rozegrany II Turniej Tenisa Stołowego dla dzieci i młodzieży z Dąbrówki Tuchowskiej.
Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwali Sędzia główny i trzech Sędziów pomocniczych.
Uczestnicy walczyli o nagrody - Puchary - ufundowane przez sponsorów:

 

  • Puchar Sołtysa Dąbrówki Tuchowskiej - p. Andrzeja Mleczko
  • Puchar Prezesa OSP Dąbrówka Tuchowska - p. Jana Mleczko
  • Puchar Radnego Rady Miejskiej w Tuchowie - p. Grzegorza Borguli
  • Puchar Prezesa Firmy PTP Transport - p. Leszka Borguli


Wyniki przedstawiają się następująco:
Grupa A - dziewczęta Szkoła Podstawowa
I miejsce - Milena Borgula
Grupa B - chłopcy Szkoła Podstawowa
I miejsce - Wojciech Kras
Grupa C - dziewczęta Gimnazjum
I miejsce - Karolina Markowicz
Grupa D - chłopcy Gimnazjum
I miejsce - Wiktor Stańczyk
Super Puchar - Karolina Markowicz


Wszystkim zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY!
Autor: Admin

Dodano: 2016-02-19 16:44:49
Autor: Admin

Dodano: 2016-02-19 16:36:16

Ferie rozpoczęte , tak więc porą rozpocząć tenisa stołowego. 
Od poniedziałku 18.01.2016 
do piątku 22.01.2016 
w godzinach 16:00 -19:00

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy w OSP Dąbrówka Tuchowska sala gimnastyczna , nie zapomnijcie obuwia zamiennego .
Krótkie przypomnienie turnieju na zakończenie ferii w roku 2015.
Autor: Admin

Dodano: 2016-02-19 16:25:51

Minął już ponad miesiąc od czasu jak ostatni kalendarz trafił w ręce mieszkańców naszej wsi oraz sponsorów. Do dzisiejszego dnia nie było okazji zaprezentować grafiki w sieci naszym sympatykom oraz zaprzyjaznionym jednostką. Opóżnienie to, być moze spowodowane było intensywnymi przygotowaniami do zebrania walnego, jak że bardzo ważnego i emocjonującego, które mamy już za sobą.
Dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w swoich domach oraz hojne wsparcie finansowe. 
Zebrane pieniądze jak co roku wykorzystane zostaną na zakup i doposażenie naszej jednostki w sprzęt do ratowania życia i mienia. Jest to jedna z nielicznych, a zarazem najważniejszych form dofinansowania takich jednostek jak nasza. 
Jeszcze raz wszystkim za wszystko dziękujemy.
Ze strażackim pozdrowieniem Zarząd i Druhowie OSP Dąbrówka Tuchowska.